• Hana Kovac

Vitajte na stránke Foodie in ProvenceVitajte na stránke Foodie in Provence. Kedže sa mnohí pýtate, či si články na mojej stránke môžte prečítať len po anglicky, rada vám vyjdem v ústrety a oddnes budem uverejňovať články aj po slovensky. Každý má právo dozvedieť sa o zdraví a o ceste k nemu čo najviac a neznalosť jazyka by nemala byť bariérou.

Určite vás zaujíma, prečo som sa začala zaoberať výživou a zdravým spôsobom života. Po narodení môjho tretieho dieťaťa som bola unavená, s mnohými kilami navyše, a v jeden večer som cez internet sledovala konferenciu o zdravej výžive s mnohými medzinárodnými doktormi a expertmi v problematike zdravia a wellnesu. Aby ste pochopili súvislosti, na jednej strane počítača stálo pivo, na druhej miska so slanými arašidmi. Jeden z expertov hovoril o takzvanej paleo diéte a keďže som vyštudovala históriu, tento koncept ma veľmi zaujal. Hneď na druhý deň som začala rady praktizovať, kilá šli dolu a začala som sa cítiť úžasne.

Obaja moji rodičia sú doktori a úprimne povedané, na každú malú boliestku sa u nás doma našiel nejaký liek. Netvrdím, že rodičia boli zodpovední za moje neskoršie zdravotné problémy. Chyba je skôr v spôsobe výučby medicíny. Koľko hodín výučby o výžive sa vyučuje na medicíne? Možno štyri ze celé štúdium? Pritom už aj laikovi musí byť jasné, že strava je základ zdravia. Jednoducho povedané, si to, čo ješ a dokonca si to, čo jedli tvoji predkovia.

V období internetu je jednoduché vyhľadať si informácie, treba však vedieť, kde hľadať. Na mojej stránke nenájdete odporúčania na tú

' zaručenú ' diétu. Prioritou je pre mňa zdravie. Veda nám ukazuje, že zaručená diéta neexistuje a úprimne povedané, jediné, na čom sa zhodnú výživoví experti a doktori v oblasti funkčnej medicíny je to, že treba jesť viac zeleniny. Všetko ostatné musíte na sebe vyskúšať sami. Táto stránka je určená na to, aby vám pomohla v hľadaní zdravia, pretože zdravie je to najdôležitejšie, čo máme. Príjemné čítanie.


1 view0 comments

© 2017 by Hana Kovac. Proudly created with Wix.com